کارگاه آموزشی تربیت مدرس مهارت های زندگی

کارگاه آموزشی تربیت مدرس مهارت های زندگی

شنبه 15 مهر 1402 09:30
شنبه 18 آذر 1402 14:30
15 نفر
4,800,000 تومان
خانم دکتر چمانی
تهران، خ ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خ خدامی، پ 30، واحد 7
02188652505

اگر

 • نسبت به خود یا اطرافیان پرخاشگری میکنید
 • شهامت کافی برای بیان کردن نظرتان را در جمع ندارید
 • قبل از امتحان یا صحبت کردن در جمعی استرس‌تان از کنترل خارج می‌شود
 • هنگام روبه رو شدن با مسئله‌ای جدید نمیدانید چه کار کنید
 • اکثر اوقات دیر یا زودتر از موعد سر قرارها میرسید
 • روابط‌تان مدام با‌ مشکلات گوناگون روبه رو می‌شوند

تمام این اگر‌ها مربوط به زندگی روزمره شما هستند، یا بهتر است بگوییم مربوط به مهارت‌ شما در گذرانِ زندگی روزمره‌تان! اگر شما هم درگیر مسائلی همچون مثال‌های ذکر شده هستید باید بگوییم لازم است مهارت‌های بیشتری برای حل این مسائل بیاموزید.

ممکن است برخی از این موارد به نوعی عادت تبدیل شده باشند، زیرا هر روز رخ می‌دهند و در عمق ظریف‌ترین موقعیت‌های زندگی‌تان هم حضور دارند، از نحوه برخورد با فروشنده یک مغازه گرفته تا تصمیم گیری برای مهاجرت! اما عادت کردن به معنای محکوم بودن برای ماندن در آن وضعیت نیست. تمام مهارت‌ها یادگرفتنی هستند و شما با آموزش مناسب میتوانید عادت‌هایتان را بشکنید.

مهارت‌های زندگی (Life skills) همان طور که از نام آنها پیدا است، مهارت‌هایی می‌باشند که شما را برای داشتن یک زندگی بهتر مجهز می‌کنند. طبق سازمان بهداشت جهانی (WHO)، مهارت‌های زندگی مجموعه توانایی‌هایی هستند که باعث می‌شوند رفتاری کارآمدتر و مثبت‌تر داشته و شما را توانمند می‌کنند تا در برابر چالش‌های زندگی روزمره عملکرد بهتری داشته باشید.

 

انواع مهارت‌های زندگی

با اتکا به تعریف فوق، مهارت‌هایی که می‌توانند رفتار ما را در موقعیت‌های مختلف زندگی کارآمدتر کنند، بی‌شمار هستند اما دانش و عمر محدود انسان، یادگیری تمامی آنها را ناممکن کرده است. خوشبختانه محققین لیستی از مهارت‌هایی پیشنهاد داده‌اند که یادگیری آنها بیشترین تاثیر را بر سلامت روان افراد دارند و مهمتر از سایر مهارت‌ها میباشند.

در همین راستا سر فصل‌های کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی کلینیک چمان بدین شکل تنظیم شده‌اند:

 1. معرفی مهارت‌های زندگی و ارتباط موثر
 2. مدیرت خشم
 3. جرات ورزی
 4. مدیریت استرس
 5. حل مساله
 6. خود آگاهی و همدلی
 7. مدیریت زمان
 8. تفکر نقاد
 9. مهارت روابط بین فردی موثر
 10. شیوه‌های طراحی و اجرای کارگاه آموزشی برای بزرگسالان

مهارت همدلی

همدلی مهارتی است که به شما کمک می‌کند تصور کنید شرایط زندگی افراد دیگر می‌تواند چطور باشد، حتی شرایطی که برای شما اصلا آشنا نیستند! همدلی باعث می‌شود افرادی که با شما از جنبه‌های گوناگون تفاوت دارند را بپذیرید و درک کنید؛ در نتیجه با این مهارت ارتباطات اجتماعی‌تان گسترده‌تر می‌شوند.

مهارت روابط بین فردی موثر

این مهارت به شما کمک میکند تا روابط حسنه‌ای با اطرافیان خود برقرار کنید.

به عبارت دیگر شما قادر خواهید بود روابط دوستانه‌ای بسازید و این روابط را حفظ کنید، روابط بین فردی تاثیر به سزایی بر سلامت روان دارند. پس از یادگیری این مهارت می‌توانید روابط بهتری با اعضای خانواده‌ی خود که یکی از پایه‌های اساسی حمایت اجتماعی انسان‌ها هستند، داشته باشید وهمچنین قادر خواهید بود رابطه‌های ناسالم زندگی خود را به نحو کارآمدی تمام کنید.

حسرت شیرجه‌های نرفته (مهارت جرات مندی)

افرادی که عزت نفس ضعیفی دارند در این مهارت به تمرین بیشتری نیاز خواهند داشت. در اینجا می‌آموزید که چطور خواسته‌ها و نیازهایتان را جرات مندانه به دیگران بیان کنید. همچنین مرز بین رفتار جراتمندانه و پرخاشگرانه را یاد خواهید گرفت. ممکن است عموم مردم تصور کنند کسی که با صدای بلند و خشمگینانه حرف خود را بیان می‌کند از جراتمندی بسیاری برخوردار است اما لازم است بگوییم که چنین نیست. در مهارت جراتمندی خبری از پرخاشگرانه و منفعلانه رفتار کردن نیست.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

در ابتدای دوره، هر مهارت به طور مفصل آموزش داده خواهد شد و چند جلسه‌ی‌ آخر درباره نحوه‌ی آموزش مهارت‌های زندگی به افراد دیگر اختصاص داده می‌شود؛  بدین معنا که پس از اتمام این دوره علاوه بر یادگیری کامل مهارت‌های ذکر شده و به کار گیری آنها در زندگی‌تان، قادر خواهید بود مهارت‌ها را به سایر افراد هم آموزش دهید؛ بنابراین این دوره مناسب افراد ذیل میباشد:

 • دانشجویان علوم انسانی مانند روانشناسی، مشاوره، علوم تربیتی و …
 • دانشجویان حقوق و وکلا
 • روانشناسان صنعتی و سازمانی و مدیران منابع انسانی
 • همچنین افرادی که در سازمان‌های مختلف مدیریت تیم و سرپرست بخشی هستند

مدرس این دوره کیست؟

خانم دکتر مرجان چمانی، کاندیدای دکتری تخصصی روانشناسی با بیش از ۱۴ سال سابقه کار درمانی مدرس این کارگاه‌ هستند، همچنین موسس شعب کلینیک‌‌های چمان و چمان نوین می‌باشند.

دکتر چمانی پس از برگزاری چندین دوره کارگاه‌های مهارت‌های زندگی در سازمان‌های مختلف اکنون قصد دارند تا در کلینیک چمان نیز دوره مربی‌گری مهارت‌های زندگی را برگزار کنند.

برای آشنایی بیشتر با دکتر مرجان چمانی اینجا کیلیک کنید.

 

این دوره شامل ۱۰ جلسه است که یکشنبه‌ها ساعت ۹:۳۰ الی ۱۴:۳۰ در کلینیک چمان به صورت حضوری برگزار می‌شود. لازم به ذکر است برای هر یک از شرکت کنندگان (در صورت عدم غیبت) گواهی شرکت در این کارگاه از طرف کلینیک چمان صادر خواهد شد.

دانشجویان با بارگزاری عکس کارت دانشجویی در فرم زیر شامل ۱۰ درصد تخفیف خواهند بود.

برای ثبت نام کافی است فرم زیر را کامل کنید سپس برای ثبت نام نهایی با شما تماس خواهیم گرفت

در صورت بروز هر گونه مشکل هنگام ثبت نام با ما تماس بگیرید.

02188652505

 

[gravityform id=”7″ title=”true” description=”true”]

دیدگاهتان را بنویسید

Post comment