تیم کلینیک روانشناسی چمان

چرا تصمیم گرفتیم جایی به نام چمان را راه بیندازیم؟

تقریبا حدود ۷ سال می­‌گذشت که من آرش سدهیان و مرجان چمانی در مراکز مختلف روانشناختی مشغول به روان­درمانگری بودیم. در کنار لذت وصف‌ناشدنی مراجع دیدن و احساس اثربخشی و‌ مفید بودن، همیشه قدردان مراکزی بودیم که این فرصت را برای ما ایجاد کردند.

اما در همین حال، اغلب اوقات از این موضوع که استاندارهای حرفه­‌ای و اخلاقی که ما یاد گرفته بودیم تمام و ‌کمال رعایت نمی­شد، کلافه و ناراحت بودیم. همان استانداردهای حرفه‌­ای و اخلاقی که هر سال انجمن روانشناسی امریکا (APA) منتشر و به روز رسانی می‌کند؛

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) اصول اخلاقی روانشناسان و قانون رفتار را منتشر می‌کند که به تشریح اصول آرمانی و همچنین معیارهای قابل اجرا می‌پردازد که روانشناسان هنگام تصمیم­‌گیری باید از آنها استفاده کنند.

تذکرها، اعتراض­‌ها و دلخوری‌­های پیاپی ما از عدم رعایت این استانداردها از من و‌ چمانی آدم­‌های ناراضی و بهانه­‌جویی ساخته بود. نمی‌توانستیم بی تفاوت باشیم و حل مسئلۀ ما این شد که خودمان دست به کار شویم و‌ مرکزی را راه اندازی کنیم که اطمینان داشته باشیم اصولی که یاد گرفته‌ایم حتما در آن رعایت خواهد شد.

یک سال از ازدواج ما گذشته بود که تصمیم گرفتیم اولین ثمره این زندگی فرزندی باشد به نام “چمان“؛ و در سال دوازدهم روان­درمانگری و پنجم عمر “چمان” موفق به تولد دومین ثمره زندگی خود یعنی “چمان نوین” شدیم.

کلینیک روانشناسی چمان

چمان و چمان نوین با هدف رعایت دقیق اصول زیر ایجاد شدند:

احترام به حقوق و شأن مردم:

تلاش خواهیم کرد به عزت، حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات افرادی که با آنها حرفه‌­ای کار می‌کنیم، احترام بگذاریم و نیاز مراجعین برای شناخت، درمان، رشد و آرامش در هر تصمیم و رفتاری اولویت اول ما باشد.

عدالت:

به معنای وسیع­تر، عدالت مربوط به یک مسئولیت منصفانه و بی­طرف است. چمان اعتقاد دارد  که مردم حق دارند به پیشرفت‌هایی که در زمینه روانشناسی صورت گرفته است، دسترسی داشته و از آن بهره‌مند شوند. و برای روانشناسان چمان مهم است که با مردم به طور یکسان رفتار کنند و شرایطی را فراهم کند که افراد با جایگاه اقتصادی، سطح سواد و فرهنگ متفاوت، قابلیت بهره‌مندی از خدمات چمان را به طور یکسان دارا باشند.

کلینیک روانشناسی چمان نوین

صداقت:

روانشناسان چمان در پژوهش و عمل، هرگز سعی در فریب و ناسازگاری نخواهند داشت. در تحقیقات یا جلسه درمان‌، فریب می‌تواند شامل ساختن یا دستکاری نتایج به نوعی برای رسیدن به نتایج مطلوب باشد. متخصیصن چمان همچنین در عمل به شفافیت و صداقت تلاش می‌کنند.

پایبندی:

متخصصین چمان وظیفه اخلاقی دارند تا اطمینان حاصل کنند که سایر افراد در حرفۀ خود نیز از معیارهای اخلاقی بالا پیروی می‌کنند و مراجعین را تنها بنا به هدف درمان به دیگر متخصصان ارجاع می‌­دهند و در فعالیت­‌هایی مشارکت خواهند ‌کرد که موجب تقویت پیروی اخلاقی و رفتار دیگر همکاران می‌شود.

متخصصین چمان برای از بین بردن تعصبات، وابستگی‌ها و پیش داوری‌های ممکن‌ کمر همت بسته‌­اند تا روی کار آنها تأثیر نگذارد.

متخصصان چمان در شروع رواندرمانگری با فرد یا  گروه،

  • انتظارات توافق شده را در چارچوب ارائه درمان بیان می‌کنند،
  • رضایت آگاهانه مراجع کننده یا مراجعین را کسب می کنند،
  • روند درمان را توضیح می‌دهند،
  • و همچنین محرمانه بودن و برخی از محدودیت‌های محرمانه بودن، مانند مواردی که مراجع  برای خود یا دیگران خطر فوری ایجاد می‌کند، مورد توافق قرار می‌­دهند.

متخصصان چمان آنچه را که برای انجام کار آموخته‌اند و همچنین آنچه که برای انجام آنها آموزش دیده اند، را روشن می‌سازند.

با متخصصان چمان آشنا شوید: روانشناسان و متخصصان چمان

و آنها معتقد به کار گروهی هستند و برای درمان یک مراجع با تیمی‌ از متخصصان سلامت روان همکاری می‌کنند.

ما از ساعت 8 تا 21 در کلینیک هستیم. برای رزرو وقت مشاوره و روانشناسی تماس بگیرید:

88652505 - 88652502 - 021