چطور می توان از متخصصان وقت گرفت ؟

شما می‌توانید همه روزه از ساعت 8:30 صبح الی 21 عصر با شماره تلفن‌های چمان تماس گرفته، درخواست وقت خود را مطرح نمایید.

لازم به ذکر است با توجه به فشردگی وقتی درمانگران مجموعه، بهتر است بین 7 تا 10 روز پیش از زمان درخواستی خود جهت دریافت وقت، هماهنگی های لازم را انجام دهید.

همچنین می‌توانید با مراجعه به قسمت رزرو وقت سایت با وارد کردن اطلاعات درخواست شده، به صورت آنلاین درخواست رزرو وقت کنید. که همکاران پذیرش ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و جلسۀ اول را برایتان تنظیم خواهند کرد.

اگر مخاطبان آشنایی کافی با تخصص روانشناسان و مشاوران نداشته باشند، چطور می توانند متوجه شوند از کدامیک از درمانگران می توانند کمک بگیرند؟

شما می‌توانید از طریق مراجعه به قسمت روانشناسان چمان با سابقۀ حرفه‌ای همکاران ما آشنایی کلی با به دست آورید.

اما از آنجایی که تفاوت‌های فردی مخاطبان بسیار است و درمانگران نیز شیوه‌های درمانی مختلفی دارند به شما توصیه می‌کنیم نخست با مسئولان پذیرش چمان به صورت تلفنی صحبت کرده و علت مراجعه خود را بیان کنید.

تیم ارجاع چمان با توجه به مشکل مراجع و حیطه‌های تخصصی درمانگران، درمانگری که بتواند بهترین کمک را به شما بدهد را به شما معرفی خواهد کرد.

مخاطبان چطور می توانند از برنامه های آموزشی مرکز مطلع شوند؟

اطلاعات مربوط به برنامه‌های آموزشی چمان در سایت چمان و در قسمت آموزش قرار می‌گیرد و شما می‌توانید از این طریق در جریان این دوره‌ها و بسته‌های آموزش آفلاین ما قرار بگیرید.

همچنین شما می‌توانید از طریق پیج اینستاگرام چمان هم در جریان برنامه‌ها و محصولات آموزشی ما قرار بگیرید.

اگر مراجعی وقتی را دریافت کرد اما بعد متوجه شد این زمان برایش مناسب نیست برای تغییر وقت خود چه باید بکند؟

با توجه به فشردگی زمانی کار درمانگران و انتظار مراجعان برای دریافت وقت، بهتر است در زمان تعیین وقت توجه فرمایید زمانی را تعیین کنید که بتوانید از آن استفاده کنید، چرا که ممکن است برای دریافت وقت بعدی لازم باشد مدتی را در فهرست انتظار منتظر بمانید.

در صورتی که نیاز به تغییر وقت خود دارید بهتر است حداکثر 48 – 72 ساعت پیش از وقت تعیین شده با ما تماس گرفته، هماهنگی‌های لازم را انجام دهید و چنانچه تمایل به لغو قرار تعیین شده داشتید، لازم است حداکثر 24 ساعت پیش از زمان تعیین شده این موضوع را به مرکز اطلاع دهید.

در غیر اینصورت با توجه به شرایط تمامی مراکز روانشناسی، هزینۀ جلسه باید پرداخت شود.

تفاوت مشاوره با روان درمانی، روانشناسی و روانپزشکی چیست؟

مشاوره یکی از رشته‌های یاورانه می‌باشد؛ که در آن به بررسی مشکلات مراجعان و همراهی با ایشان برای رسیدن به خود- رهبری، به عنوان انسان‌هایی که توانایی تغییر و رشد دارند، پرداخته می‌شود.

در روانشناسی (روان درمانی) ، بیشتر، مشکلات عمیق و حاد عاطفی و شناختی مطرح می‌شود؛ در حالی که در مشاوره، عمق مشکلات مطرح شده، کمتر است.

زمان درمان در مشاوره کوتاهتر بوده؛ اما در روان درمانی طول دوره درمان، بیشتر است.

موضوعات مورد بررسی در روانشناسی، بیشتر شامل اختلالات شخصیتی و روانی می‌شود و حال آنکه در مشاوره، مسائل و مشکلات موجود در زندگی روزمره مورد بررسی و بهبود قرار می‌گیرند.

در روانپزشکی عموما از دارودرمانی برای درمان مشکلات حاد شخصیتی و روانی استفاده می‌شود و به مراجعه کننده، صرفا به دید یک بیمار توجه می‌شود و در نتیجه، روابط پزشک- بیمار در جریان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و دیگر رویکردهای درمانی مجموعه مقالات ما را در اینجا بخوانید.

جلسه تشخیصی به چه معناست؟

جلسه تشخیصی به جلسه‌ای گفته میشود که در آن درمانگر با پرسیدن یک سری سوالات مشخص و هدفمند بر اساس معیارهای تدوین شده علمی معتبر که به عنوان مرجعی در علم روانشناسی استفاده می شود یعنی DSM-5 سعی در شناسایی و تشخیص مشکلات مراجع کننده دارد که با توجه به این ارزیابی و تشخیص و هم چنین رویکرد درمانی پروتکل درمان طرح ریزی می‌گردد.

جلسات تشخیصی حداقل یک جلسه می‌باشد اما در شرایطی تعداد جلسات تشخیصی میتواند به دو جلسه هم افزایش یابد.